Zbrodniarz wojenny: Adolf Hitler cz 3

Witam wszystkich z powrotem, po kilku dniach mojej nieobecności. Dziś postanawiam skończyć trylogię o Panu Adolfie a w przyszłym poście napiszę o temacie podsuniętym przez pewną czytelniczkę, jeśli dobrze się zrozumieliśmy. Tym tematem będzie współcześni dyktatorzy. A teraz nie ma co wybiegać w przyszłość. Powracam do myśli o Adolfie.

Początek Końca

Hitler, zdobywszy, już pół Europy zaczyna obmyślać szalony plan zdobycia ZSRR. 22 mln kilometrów kwadratowych tyle dokładnie miało to państwo, Adolf z niewiadomych przyczyn z wszelką cenę chciał, zdobyci cel sam nie wiem, czy był aż tak głupi, czy może coś go zmusiło do tego posunięcia. Po przegranej bitwie pod Moskwą (grudzień 1941) przejął osobiste dowództwo nad kampanią wschodnią i w efekcie kierowania się względami ideologicznymi bardziej niż militarnymi doprowadził do klęski armii niemieckiej w wojnie z ZSRR. Nie wiem, ale wiem jedno, Stalin wraz z Aliantami utworzyli wielki pakt, w którym za atakują III Rzesz z wielu frontów. Jak wiadomo Adolf może serce wielkie miał do walki, ale strateg taki jak Tadeusz Norek tramwajarzem oczywiście wiecie, o kogo chodzi. Z koncentrowane uderzenie Alianckie u wybrzeży Normandii Hitler, który miał dwóch dobrych strategów podsuwali pomysły, w których nie widział przyszłości Adolf, przez co nie miała armia czasu na reakcje i wyparcie przeciwnika z wybrzeża. Drugi front, który nie umiał przyciąć przegranej oskarżył Hitler wehmarcht tchórzostwo. Nie podejmował, już w tym momencie decyzji robił to wszystko, co generałowie wroga chcieli. W Efekcie z imperium III Rzeszy nic nie zostało.

V1, V2
Hitler ślepo wierzył w cudowną bronią, którą stworzą, jego naukowcy będzie na tyle potężna, by odmienić losy wojny. Jednak jego marzenie nie był do spełnienia z powodu małej liczby Wunderwaffe. W obliczu przegranej wojskowi postanowili sami go zabić. W wilczym szańcu miało, się to wszystko zmaterializowali, lecz udało Adolfowi uniknąć śmierci. W 1945 roku Czołowe postacie W 1945, wobec nieuchronnej klęski III Rzeszy, Adolf Hitler pozbawił przywilejów i stanowisk przywódców nazistowskich, których uważał za zaufanych (Himmlera i Göringa) – za próbę porozumienia się z aliantami. 29 kwietnia 1945 w swoim testamencie politycznym Hitler pozbawił Himmlera członkostwa w NSDAP. Göring został uznany przez Hitlera za zdrajcę, gdy 23 kwietnia 1945 zadeklarował gotowość zastąpienia Hitlera i podjęcia negocjacji z aliantami – z polecenia Hitlera został pozbawiony wszystkich stopni wojskowych, wyrzucony z partii nazistowskiej, a następnie aresztowany przez SS 25 kwietnia 1945. Hitler wydał również 27 kwietnia 1945 rozkaz zamordowania Göringa, jego żony i córki – jednak oficer SS Bernhard Frank, który polecenie otrzymał, wykorzystując, wojenne zamieszanie odmówił.

30 kwietnia 1945, podczas oblężenia Berlina, Hitler wraz z poślubioną dzień wcześniej Evą Braun popełnił samobójstwo. Powszechnie przyjmuje się, że uczynił, to strzelając, z pistoletu w skroń i jednocześnie rozgryzając fiolkę z cyjankiem (niektórzy, głównie sowieccy historycy utrzymują, iż w rzeczywistości został zastrzelony przez swoich adiutantów lub straż przyboczną), w podziemnym schronie pod gmachem Starej Kancelarii Rzeszy w Berlinie
Zwłoki dyktatora i jego małżonki zostały spalone przez esesmanów ze straży przybocznej. Informacje o okolicznościach śmierci i fakt bezspornej identyfikacji odnalezionych w Berlinie przez Rosjan zwłok obojga został na wiele lat utajniony, gdyż prawda nie odpowiadała wersji głoszonej przez oficjalną propagandę.

W latach 1946-1949 NKWD prowadziło przesłuchania Ottona Günschego – zastępcy osobistego adiutanta Hitlera oraz Heinza Lingego – ordynansa Hitlera i innych świadków ostatnich chwil w bunkrze pod Kancelarią Rzeszy. Ich zeznania wyjaśniające okoliczności samobójstwa i spalenia zwłok, zostały utajnione i zamknięte w osobistym archiwum Stalina. Po raz pierwszy dostęp do materiałów śledztwa umożliwił Komisji Ideologicznej Komitetu Centralnego KPZR Chruszczow w 1959, ale dopiero po otwarciu archiwum partyjnego w 1991 stały się dostępne dla historyków.

Było to powodem powstania hipotez mówiących, że w rzeczywistości Hitler uciekł z oblężonego Berlina i wyjechał do Argentyny. Przeciwko ich prawdziwości świadczył między innymi fatalny stan psychiczny i fizyczny Hitlera (m.in. w styczniu 1945 stwierdzono u niego chorobę Parkinsona).
Spalone szczątki byłego przywódcy III Rzeszy zostały pogrzebane we wschodnich Niemczech przez agentów KGB, a w 1970 ostatecznie spalone. W 1993 w byłych archiwach radzieckich znaleziono dwa fragmenty czaszki, mające należeć do Hitlera.
9 czerwca 2006 w miejscu, gdzie był, schron Führera odsłonięto tablicę informującą zarówno o budowli, jak i o fakcie popełnienia w tym miejscu samobójstwa przez Hitlera.
Jak Chyba każdy wie, Hitler rzekomo popełnił samobójstwo, ale ja i pewnie Wy też nie wierzycie. Osobiście jestem w stanie uwierzyć jako tako w bajkę o Argentynie, w której z naocznych świadków wynika, że jest ulica/osiedle, w których Hitlerowcy się ukrywali na czele z Hitlerem. Sami spójrzcie na fakt ten, że Amerykanie mogli przywłaszczyć dorobek techniczny oraz naukowy niemieckich naukowców, którym państwo obiecało zgodę na ucieczkę. Jest też pogłoska o tym, że pewien człowiek nie pamiętam, z jakiego kraju on pochodził, ale wmawiał, że jest Hitlerem i że ukrywał się przez cały czas, oliwy do ognia dodaje fakt, iż jest podejrzenie choroby demencyjnej, która powoduje, że człowiek chory nie kontroluje tego, co mówi. Wpisów na temat jego postaci już kończę i w sumie pytam, się jedynie co myślicie na temat jego śmierci. Czy on ukrywa się, czy raczej zwłoki, które były na miejscu zdarzenia są autentyczne? Piszcie komentarzach. Jarek.

68 komentarzy:

 1. I kolejny wpis na temat i porządnie napisany :) Co do tego czy żyje czy nie - nie wiem i nie zamierzam wgłębiać się głębiej w ten temat :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo dobry wpis. W sumie niewiem co mam myśleć, czy żyje czy nie. Według mnie jednak zwłoki były autentyczne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hm podobienistwo jest ciekawe, Chyba prawdy nigdy nie odkryjemy.

   Usuń
 3. Kurcze świetnie piszesz. Aż chce się czytać od początku do końca.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajny wpis, ale radziłabym odrobinkę popracować nad składnią i poprawnością zdań , bo tam widziałam kilka błędów, ale nie mam zamiaru się wymądrzać ani nic z tych rzeczy :) Ogólnie bardzo dobry wpis.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oki, dzięki za uwagę, postaram się popracowaci nad tym. Miło.

   Usuń
 5. Myślę, że to, że Hitler zaatakował państwo Stalina nie było wbrew pozorom takim głupim czynem, ponieważ w tym momencie oba ich kraje były na tyle duże i potężne, że ich ekspansja ograniczała się w zasadzie jedynie do ataku na sojusznika. Sądzę, że obaj zachłanni przywódcy to wiedzieli. Hitler po prostu zaatakował pierwszy w nadziei, że zyska tym samym przewagę nad ZSRR. A co do śmierci Hitlera to wielka zagadka. Skłaniam się jednak ku temu, że to było samobójstwo. Wiedział, że wojna jest już skończona i niedługo stanie przed sądem, którego wyroku nie ciężko się domyślić. Ukrywanie się byłoby raczej jedynie krótkotrwałym rozwiązaniem. Bez aktu poddaństwa wolał odebrać sobie życie u boku ukochanej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może i masz rację, ale dziwny jest fakt że Hitler nie przewidział tego jak są srogie zimy w ZSRR, dzięki w zasadzie ogrmnosici kraju stalin wypędził Hitlera ze stolicy. Może i masz rację? Nie wiemtego a jedynie możemy się domyśłaci jak byoło.

   Usuń
 6. Dobry,ciekawy artykuł...Hitler pierwszy zaatakował ZSRR,bo wiedział o tym,że jak on tego nie zrobi to zrobi to Stalin...ot dobrali się w odpowiednim czasie...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może i racja, lecz w tedy miał najmocniejszą armię świata Adolf i w sumię było by samobujstwem z jego strony.

   Usuń
 7. W końcu ktos przybliza historię ;)
  Śmiem twierdzić że samobojstwo Hitlera nie jest takie pewne. Ciekawa teoria.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może nie będę sam i kotś pucz mnie wejdzie w tentajemniczy świat.

   Usuń
 8. Świetny wpis :D
  Jednak bardziej autentyczne wydaje mi się stwierdzenie, że Hitler popełnił samobójstwo

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Każdy ma swoje teorię oraz zdanie, nie mówię nie ale to dziwne samobujstwo.

   Usuń
 9. Jak zawsze wszystko fajnie napisane i duzo można się dowiedzieć z twoich postów :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Piszesz autentycznie, lecz dalej nie wiem skąd bierze się zainteresowanie tym zbrodniarzem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Poprostu może przez to że wokuł tej postaci krozą wiele historii bez poparcia dowodowego, sam nie wiem.

   Usuń
 11. Kiedyś bardzo interesowałam się jego postacią. Dla mnie to on po prostu gdzieś uciekł po wojnie, nie wiem czemu XD

  OdpowiedzUsuń
 12. Kiedyś interesowałam się Hitlerem, podobają mi się Twoje wpisy.

  OdpowiedzUsuń
 13. Głupio to pisać, ale Hitler był istotą o naprawdę ciekawym rozumowaniu i podejściu do życia. Podejrzewam, że wszysktkiego sie i tak nie dowiemy, a szkoda.
  Swoją drogą to ciekawa jestem, czy planujesz tez pisac o dowódcach okrętów wojennych polskich jak i innych? Z historią morską II wojny swiatowej jestem za pan brat, więc z chęcią poczytałabym twoje wpisy o tym.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może kiedyś opiszę, już kiedyś opisałem swego czasu twórcę polskiej floty. Pół Niemca a pół Polaka

   Usuń
 14. Trzeba przyznać, temperament i swoje życie miał oryginalne ;)

  OdpowiedzUsuń
 15. Bardzo się napracowałeś nad tym postem. Przeczytałam w nim bardzo wiele ciekawych informacji. Jakoś nie lubię historii II wojny światowej. Bardziej wolę historię średniowiecza czy renesansu. Z chęcią będę wpadała na Twojego bloga. Józef Piłsudski jest naprawdę bardzo barwną postacią. Z chęcią o nim przeczytałabym posta.
  Pozdrawiam
  Kasia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Józef Piłsudski znaną postacią jest ale hm nio oki, może napiszę o nim. Pozdrawiam

   Jarek.

   Usuń
 16. Great post dear Jarek, so nice and interesting!
  Have a nice weekend! ♥

  New post is on my blog: Visit me, Malefica

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. thank you you are nice, will come to you on the blog

   Usuń
 17. Widziałeś materiał o Hitlerze na Netflixie? Bardzo ciekawy materiał pokazujący ruch napędzany zbrodniczą ideologią.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie widziałem, jakoś nie korzystam z tej stronki. Może skorzystam kiedyś.

   Usuń
 18. Uważam, że Hitler nie popełnił samobójstwa i najprawdopodobniej była to ucieczka ;)
  Bardzo fajnie napisany post!


  Pozdrawiam!
  https://angelikabien.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mi też tak samo się wydaje. dzzięki za mie słowa.

   Pozdrawiam.

   Usuń
 19. Kawał historii i jak zwykle fajny post.
  Wstawka z Norkiem SUPER 😁

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dzięki, tak dziś z zaskoczenia wziołem swoich czytelników potraktowałem i widze co niektórzy wyłapali go:)

   Usuń
 20. Tak naprawdę nie wiemy co się stało z Hitlerem...
  I pewnie nie dowiemy...

  OdpowiedzUsuń
 21. Rzeczowo napisany post. Teoria z Argentyną brzmi ciekawie ale ja jestem za tym, że popełnił samobójstwo

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To tylko spekulację , czy tak było, szkoda że nie zrobili zdjęcia nim w mieszkaniach albo chociaż by w kolorze.

   Usuń
 22. Widać pasję i zainteresowania autora tematyką.

  OdpowiedzUsuń
 23. Nie moja tematyka, ale podoba mi się Twój wpis i to, jak wyżej wspomniała Holly Lu, zainteresowanie i zaangażowanie autora. Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miał wciągnąci i to zrobił co miał wpisi i to najważniejsze. Pozdrawiam ciepło.

   Usuń
 24. Nie wiem czy żyje i myślę, że nigdy tak naprawdę się tego nie dowiemy, za dużo tajemnic wciąż istnieje wokół tej postaci.

  OdpowiedzUsuń
 25. świetny wpis! widać że lubisz to co robisz a pisanie o historii sprawia Ci dużo frajdy :) plus dla Ciebie :) mało młodych ludzi interesuje się w tych czasach historią a skoro jest już ktoś to tylko mała jednostka niestety.
  pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może ktoś znajdzie się kto również jak ja zacznie pisać chociaż by historię ale iinnego panistwa. Pozdrawiam.

   Usuń
 26. Osobiście wierzę, że popełnił samobójstwo. Ale ja nie o tym chciałam... Bardzo ciekawie piszesz i czyta się to z ogromną przyjemnością!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miło mi to słyszeci oraz motywujesz do pisania dalszego.

   Usuń
 27. Osobiście sądzę, że zwłoki były autentyczne. Mimo to teorie jego śmierci są interesujące

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może i tak, ale dziwne jest to że spalono ciało kiedy to jest robione tylko w okolicznościach próby zatuszowania przez zabujcę faktu.

   Usuń
 28. Po tym wszystkim faktycznie mógł popełnić samobójstwo. Jeśli nie cóż... Chciałabym, żeby prawa wyszła na jaw. Swoją drogą temat ciekawy. Wszystkie 3 części świetnie opisałeś. Czekam na kolejną postać :)
  (http://pracownia-kotolaka.blogspot.com/)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jest dosyci pogmatwane i hm, nie diwiemy się jak było naprawdę. Miło ze tak sądzisz. Zabieram się już za pisanie.

   Usuń
 29. Są różne spekulacje na temat jego śmierci, ale mnie się bardziej wydaje, że to były autentyczne zwłoki.

  OdpowiedzUsuń
 30. Świetnie napisane :) Ja kiedyś się nad tym zastanawiałam jak mógł zginąć, ale nie doszłam do żadnego wniosku. Może kiedyś to odkryją.

  https://fasionsstyle.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może Rosja zamiast propagande wybierze prawdę i kiedyś opublikują jak było naprwdę i akta z tamtych lat wszystkie.

   Usuń
 31. Jestem bardzo ciekawa co się z nim stało

  OdpowiedzUsuń
 32. Jestem bardzo ciekawa co sie z nim stało, słyszałam bardzo wiele teorii.

  OdpowiedzUsuń
 33. Bardzo dobrze przygotowany wpis pod kątem merytorycznym :-) naprawdę ciekawi mnie, czy żyje czy nie, jednak chyba tego się już nie dowiemy :(

  OdpowiedzUsuń
 34. Jak Chyba każdy wie, Hitler rzekomo popełnił samobójstwo, ale ja i pewnie Wy też nie wierzycie. Osobiście jestem w stanie uwierzyć jako tako w bajkę o Argentynie. - ja również! Słyszałam już tyle realnych teorii, że sama nie wiem, która jest najbliżej prawdy. Uwielbiam postać Hitlera( nie za to co zrobił) ale jest po prostu ciekawą postacią.

  OdpowiedzUsuń
 35. Mam ciary jak czytam o tym "człowieku"....podziwiam Twoja pasję i zamiłowanie do historii.

  OdpowiedzUsuń
 36. Ciekawa lekcja historii! Co yo byl za okrutny czlowiek.

  OdpowiedzUsuń
 37. Kolejny bardzo ciekawy wpis :)

  OdpowiedzUsuń