Czarny Piątek- Black Friday.

POLSKA WERSJA
Czarny piątek
Ze względu na wydarzenia postanawiam napisać tę notkę. PiS trochę się rozpanoszyło, nie sądzicie? Czy warto odbierać wybór kobiecie przy dylemacie zabicia, czy ocalenia dziecka, kiedy to jest uzasadniony powód, który zagraża życiu, czy dziecka lub matki? Oczywiście życie najważniejsze i ogólnie nie zabijać, ale czy matka, która została zgwałcona, ma męczyć się z traumatycznym przeżyciem, które będzie to dziecko przypominać?

Gospodarczy wątek

Spójrzmy teraz, na sprawę odstawiają emocję. Czy jeśli dziecko jest z wrodzonymi chorobami, które w przyszłość będą rzutowały na szansę wyleczenia oraz funkcjonowaniu w społeczeństwie czy jest sens rodzenia? Czy jeśli Państwo by wspierało rodziny, które mają na karku chorobę, która wyniszcza dziecko oraz finansowo rodzina nie jest w stanie sprostać wyzwaniu, czy sens jest ograniczać matkę w tym wyboru?


Zapraszam do komentowania oraz wypowiadania się w tej kwestii, czy matka powinna mieć zabroniony wybór, w którym życie jej jest zagrożone? Do następnego wpisu oraz lecę poczytać Wasze wypisy co tam macie ?


ENGLISH VERSHION

BLACK FRIDAY 
I decide to write this note, because of certain events. PiS is a bit outspoken, you don't think? Is it worth picking up a woman for the dilemma of killing or saving a child when there is a legitimate reason that threatens life, or a child or mother? Of course life is the most important and generally not kill, but is the mother who has been raped, to bother with a traumatic experience that will remind the child?
THE ECONOMIC THREAD
 Let's take a look now, let's put the emotion back on. If the child is with congenital diseases, which in the future will affect the chance of curing and functioning in society, is the sense of childbirth? If you would support families who have a disease that destroys the child's neck and financially, the family is not able to meet the challenge or is it important to limit the mother in this choice? I invite you to comment and comment on this matter, should the mother have a forbidden choice in which her life is threatened? Until the next note and I'm going to read your subscriptions, what do you have there?

Jarek

49 komentarzy:

 1. Sama bym się przyłączyła do tego protestu...
  PisOff 😉

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W wiekszych miastach widziałem też tweety o zbiórkach itd.

   Usuń
 2. Protest jest jak najbardziej uzasadniony. Miejmy nadzieję, że tak jak poprzednio, znowu zahamuje prace Sejmu. Osobiście jestem za aborcją ze wskazaniami, w uzasadnionych przypadkach. Tak jak piszesz, sytuacja finansowa rodziny może być krucha z takim chorym dzieckiem. Kto za to zapłaci? My. Społeczeństwo. Dobrze, że strajk się odbywa i nie przechodzi bez echa. Pozdrowienia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szkoda że nie wpadli przy pisaniu projektu, warto słucha ludu. Bagaty Pis to mogą fundowaci leczenie itd. Pozdrawiam ciepło.

   Usuń
 3. Sama bym poszla na protest ale mam za daleko do warszawy https://zywaksiazka.wordpress.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Dla mnie byłoby to chore, gdyby rząd całkowicie zakazał aborcji - w końcu mamy prawo wyboru, nie mówię tu o młodych matkach, które się boją, lecz o ofiarach gwałtu czy ciążach, które zagrażają i matce i dziecku...
  https://kolorowazuzita.blogspot.com :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety w najlepsze do tego zmierza i nic nie wygląda na zmianę planu.

   Usuń
 5. Według mnie w naszej polityce jest wiele takich niedociągnięć, które odbierają ludziom wolność i satysfakcję z bycia, karząc przy tym niekiedy na cierpienie.

  Dużo lepiej jest dopuścić takową matkę do decyzji niż na siłę kazać jej rodzić z góry już niekochane dziecko.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak rząd wyłoży kasę to może spadło odsetek aborcji.

   Usuń
 6. Zakażą aborcji - zabiorą na prawo wyboru i własną wolę - czyli coś czym obdarzył nas Bóg, a jeśli nie zakażą to będziemy zabijać.
  Oczywiście jestem za aborcja, ale w przypadkach gwałtu, zagrożenia chorobą, zagrożenia życiem. Bo dlaczego matka, która wie, że jej dziecko będzie chore a nie ma środków na jego utrzymanie czy rehabilitacje ma cierpieć? To samo dotyczy dziecka, przecież nasze społeczeństwo wciaz krzywo patrzy na osoby np. z zespołem Downa.
  Aborcja powinna być zakazana w momencie kiedy młoda dziewczyna zachodzi w ciąże i chce ją usunąć. Jeżeli nie chcesz zajść w ciąże to nie uprawiaj seksu a jeśli już naprawde chcesz, to rób to z głową.

  Trochę bez składni, ale myśle, że zawarłam większość swoich myśli ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To poniekąd tak samo pisałem w wpisie, jeśli dziewczyna zaczną tak patrzeci to o ile mniej takich sytułacji by było ale cóż skrobanie za kilka stówek będzie a dziecko aż do 18 roku życia utrzymuj.

   Usuń
 7. Zdecydowanie jestem za protestem!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może rząd coś ugnie się aby ludzi nie ograniczaci przepisami.

   Usuń
 8. Każdy ma prawo żyć, nawet dziecko z wadą wrodzoną. Mam w rodzinie takie osoby, nie wyobrażam sobie życia bez nich. Świat idzie w złym kierunku, to nie wojna wyniszczy ludzkość, lecz oni samych siebie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Każdy owszem ma prawo do życia ale jak sprostaci wyzwaniu kturemu stawia choroba nieuleczalna i kiedy rodziców nie staci na leczenie? Bo są takie choroby kiedy dziecko jest nieuleczalne.

   Usuń
  2. Jeżeli się naprawdę chce coś osiągnąć to się to osiągnie. Pojawia się też pytanie jak wychować normalne dziecko bez pieniędzy?

   Usuń
  3. Tak czy siak pieniądze potrzebne ale przy zdrowym dziecku idzie wszystko na ubrania oraz jedzenie i przybory a chore? Leczenie rechabilitacja wyjazdy bo czasem za granicą wyleczą jakąś chorobę i co z tym w tedy zrobić? Panistwo jak nie pomaga tak i nie pomoże.

   Usuń
  4. Czasami wychowanie zdrowego dziecka może więcej kosztować niż chorego.
   Brakuje w tym świecie miłości, dobroci i siły przetrwania.
   Wyobraź sobie, że byś się nie urodził, nie miał możliwości życia i przemyśl jeszcze raz temat aborcji. Chciałbyś nie żyć, nie kochać, nie być człowiekiem, nie istnieć? Czy naprawdę mamy prawo odbierać innym życia?

   Usuń
 9. Jestem za. To kobieta powinna decydować. Każdy ma swoje sumienie i to jego decyzja.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rząd jakoś usilnia wypieraci głos ludu kiedy ma jednogłośny werdykt.

   Usuń
 10. Great post,dear Jarek! so nice and interesting! Like it!
  Have a nice weekend! ♥

  Malefica

  OdpowiedzUsuń
 11. moim zdaniem niektóre przypadki są uzasadnione i każda kobieta powinna decydować o swoim ciele :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Świadome oraz nieuzasadnione owszem ale no właśnie, życie matki lub dziecka zagrożone i co?

   Usuń
 12. Według mnie każda kobieta powinno mieć prawo wyboru, to ona później będzie tego żałować lub nie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie żałowanie to jest loteria bo jeśłi ze słusznych pobudek to ksiądz niej wybaczy w imieniu boga by sumienie mieć czyste. Ale różnie to bywa.

   Usuń
 13. I like your blog.
  Great post.
  I following you, follow back ? <3

  OdpowiedzUsuń
 14. Nie mogę pojąć co oni mają zamiar tym osiągnąć...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może kontrolę nad społeczenistwem? choci już bardziej myślałem że się nie da.

   Usuń
 15. Jestem za, ale tylko w określonych sytuacjach. Czyli Powinien być jakiś dodatkowy przepis do tego, iż tylko kobiety, które zostały zgwałcone, lub mają w sobie dziecko, które od razu po urodzeniu spekuluje się, że umrze, a jeśli nie to będzie poważnie chore, bez możliwości uleczenia mogą, usunąć dziecko, to ok. Ponieważ jeśli kiedykolwiek ustawa wejdzie w życie, to boje się, że usuwać dziecko zacznie każda kobieta, nie zważając na to czy jest zdrowe czy chore, ani w jakim stopniu. Ponieważ sama jestem świadkiem, iż wiele kobiet urodziło schorowane dzieci, jednak one teraz, są już normalnie żyją. Ok, może trzeba było poświęcić trochę więcej czasu i pieniędzy, ale wszystko się dało zrobić. Jednak wiem też, że tragedią dla kobiety jest gdy dziecko umrze od razu lub kilka dni po urodzeniu...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie, większość kobiet zaczyna żałować, że usunęły dziecko. Nie niszczymy tylko dzieci, lecz także samych siebie.

   Usuń
 16. Zarodek to jeszcze nie dziecko. Kobieta powinna mieć wybór czy chce urodzić potencjalne, przyszłe dziecko czy się go jednak pozbyć. Nie każda sytuacja jest do tego stosowna.

  OdpowiedzUsuń
 17. Moim zdaniem każdy powinien mieć prawo wyboru :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Great post <3
  http://makeyourperfectstyle.blogspot.ba/

  OdpowiedzUsuń
 19. W sumie się z Tobą zgadzam. Masz dobry punkt widzenia.

  OdpowiedzUsuń
 20. Napisałeś sama prawdę i myślę jako Kobieta dorastająca podobnie jak ty :)

  OdpowiedzUsuń
 21. Wolny kraj, wolny wybór. Tak być powinno. Miejmy możliwość wyboru

  OdpowiedzUsuń
 22. Czekam na partię, której hasłem wyborczym będzie "nic nie będziemy robić". Jest jak jest, jesteśmy w stanie się do tego przyzwyczaić, niech już nam nikt nie "pomaga" wprowadzając zmiany ;)

  OdpowiedzUsuń
 23. Święta prawda...Straszne to:(

  OdpowiedzUsuń
 24. Czasami nie mogę już tego czytać... "Wolny kraj, wolny wybór...", ale czy takie poczęte, nienarodzone dziecko ma jakikolwiek wybór? Dlaczego kobieta ma decydować, skoro ono nie może. To przecież chodzi o jego życie!

  Obawiam się, że te wszystkie protesty nie mają na celu wyniosłych idei, bo gdyby aborcja w naszym kraju była w pełni zalegalizowana, wtedy dopiero zacząłby się cyrk. Wpadka? - usunąć! Down? - usunąć! Problem? - usunąć! Czy faceci naprawdę myślą, że zgwałcona kobieta po aborcji nagle ozdrowieje psychicznie? Owszem, nosząc pod sercem dziecko oprawcy, będzie przenosić na nie swój gniew i nienawiść, ale gniew i nienawiść nie jest powodem, żeby zabijać, a aborcja niezaprzeczalnie jest morderstwem.

  Inna sytuacja - Para, małżeństwo decyduje się na dziecko. Kobieta zachodzi w ciążę, a badania wykazują, że płód jest uszkodzony, dziecko może mieć chorobę genetyczną, być przewlekle chore, umrzeć zaraz po porodzie - usunąć? Oczywiście, że nie! Skoro już dwoje ludzi decyduje się na rodzicielstwo, to ono też wymaga odpowiedzialności i spełnienia kilku obowiązków. Dziecko to nie zabawka, której od tak można się pozbyć, bo jest popsute... Zresztą mało to przypadków, kiedy diagnoza była mylna i przy porodzie okazało się, że noworodek jest w pełni zdrowy?

  Zagrożenie życia matki - ok, tutaj faktycznie kobieta powinna mieć prawo do decydowania, które życie woli chronić, ale zaznaczam, że chodzi o realne zagrożenie. Osobiście znam pewną panią, której płód uciskał kręgosłup i groził jej wózek inwalidzki. Lekarz dawał jej wybór: dziecko albo zdrowie. Wybrała dziecko. Urodziła chłopca i chodzi o własnych siłach. Co więcej, dwa lata później urodziła kolejnego synka.

  Aborcja to nic innego jak wygoda i pójście na skróty. Nie powinniśmy bawić się w Boga i decydować o życiu, czy śmierci tych, którzy jeszcze sami nie potrafią zdecydować.

  OdpowiedzUsuń
 25. Sama na aborcje zapewne nigdy bym się nie zdecydowała a jednak sądzę, że każdy powinien mieć prawo wyboru. Nasza decyzja i nasze sumienie. Przypadki są różne, nie każdy jest w stanie zająć się chorym dzieckiem. A jak widzę tyle porzuconych dzieci, lub jak słyszę o zabijaniu po porodzie to stwierdzam, ze aborcja wcale nie jest zła.

  OdpowiedzUsuń
 26. Uważam,że kobieta powinna mieć wybór.Ogólnie nie popieram aborcji,ale te trzy sytuacje są na tyle ciężkie,że zawsze zostawią ślad w psychice matki (nie wyobrażam sobie np.urodzić dziecka gwałciciela).Wówczas decyzja byłaby uzasadniona.

  OdpowiedzUsuń
 27. Również sama wzięłabym udział w tym proteście...

  OdpowiedzUsuń
 28. Skoro kobieta nosi pod sobą swoje dziecko to powinna mieć prawo wyboru czy chce je nosić czy nie. Faktycznie dziecko to jego życie, ale nawet po narodzinach nie jest w stanie samo o siebie zadbać a więc chyba sprawa jest jasna.. Wydaje mi się, że sejm za duzo chce wprowadzać niepotrzebnych zmian, czym dogadza sobie a nie ludziom.

  OdpowiedzUsuń
 29. Nie rozumiem tego, dlaczego inni ludzie mają decydować o tym czy kobieta ma urodzić czy nie. Naprawdę nie mogę tego pojąć. Oczywiście nie jestem za aborcją "widzimisię", bo ja nie chcę tego dziecka, bo nie. Jestem za nią w tych wyjątkowych sytuacjach. Kobieta zgwałcona powinna mieć wybór. Kobieta, której życie jest zagrożone również. Ciężki temat. Mam nadzieję, że podejmą właściwą decyzję. Pozdrawiam

  diannstyl.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 30. Great post
  I'm following you,please follow me to https://makeyourfashionchoice.blogspot.ba/

  OdpowiedzUsuń
 31. Według mnie tej protest był jak najbardziej słuszny. Nie ma sensu bu dzieko się męczyło..

  OdpowiedzUsuń