Epoka lodowcowa: spróbuj się nie zaśmiać.

Witam was serdecznie po tych kilku dniach nieobecnościach, dziś postanawiam napisać o wszystkich  część epoki lodowcowej, mam tu namyśli wszystkie 5 części. 

Zacznijmy wszystko od początku. Pierwsza części tej kultowej bajki nosi nazwę " Epoka Lodowcowa"  film animowany wyprodukowany w 2002 roku przez Century Fox. Został wyreżyserowany przez Chrisa Wedge'a i Carlosa Saldanha. Jego kontynuacja Epoka lodowcowa 2: Odwilż nastąpiła po 4 latach, trzecia część Epoka lodowcowa 3: Era dinozaurów po 7 latach, czwarta część Epoka lodowcowa 4: Wędrówka kontynentów po 10 latach, a piąta część Epoka lodowcowa: Mocne uderzenie po 14 latach.

"EPOKA LODOWCOWA"
 Moim skromnym zdaniem jest idealnym rozpoczęciem Seri. Dużo się dzieje, przede wszystkim początek przyjaźni Sida z Maniakiem otwiera początek istnienia stada, Diego który chcąc przechwycić dziecko prowadzi nich na tytułowe czuby. Pod czas podróży są momenty przełomowe kiedy Diego zaprzyjaźnia się z "stadem". Element małej rozrywki czyli zjazd po lodzie jest zwieńczeniem początku przyjaźni, Ukazane jest że prawdziwe stado chroni się nawzajem. Kolejnym etapem jest ucieczka przed wulkanem który wybucha kiedy to we trzech przechodzą nad nim, tu jest kolejna sytuacja kiedy to bez interesownie Maniek ratuje Diego i Sidowi skórę. Kończąc wyprawę Diego prowadzi wszystkich na pożarcie przez sforę, ale Diego po tym co stado zrobiło dla niego postanawia ostrzec przed zagrożeniem. Po zastawieniu pułapki z całą sforą wszyscy dają radę, a gdy dostaję okazję zabicia mamuta staje w jego obronie i występuję przeciw przywódcy zabijając go. Po wszystkim stado oddaję dziecko ludziom a sami odchodzą w dalszą wędrówkę.Epoka Lodowcowa 2 Odwilż. 


Akcja zaczyna się kiedy to Epoka lodowcowa ma się ku końcowi. Zwierzęta cieszą się nowymi rozrywkami, takimi jak park wodny. Pewien pancernik, szybki Tosiek, przewiduje, że topnienie lodu doprowadzi do zalania doliny. Sid, Maniek i Diego wspinają się na lodową zaporę i widzą, że pancernik mówi prawdę. Zwierzęta im nie wierzą, jednak przekonuje je pewien złośliwy sęp. Zwierzęta ruszają w drogę, by odnaleźć łódź, która je uratuje. Maniek spotyka mamucicę Elę, która twierdzi, że jest oposem i jej dwóch braci, którzy naprawdę są oposami! Wszyscy razem ruszają za innymi zwierzętami, a za nimi podąża nieodłączny Scrat. Wkrótce zwierzęta odkrywają, że topnienie powoduje pojawienie się niebezpiecznych wodnych stworzeń, jak piranie czy ogromne ichtiozaury. Cała grupa odnajduje szczęśliwie łódź, lecz dochodzi do kłótni, jak do niej dojść. W jej wyniku Grupa rozdziela się: Maniek, Diego i Sid idą na wprost, przez pole gejzerów, natomiast Ela, Zdzichu i Edek decydują się je obejść. Ci pierwsi szczęśliwie dochodzą do łodzi, ale Ela utyka w jaskini. Dwa oposy przeciskają się szczeliną w zawalonej płycie jaskini i idą po pomoc. Natrafiają na Mańka, Sida i Diego. Ci bez wahania zawracają, by uratować Elę. W trakcie akcji rozpoczyna się potop i Eli zagraża podnoszący się poziom wody. Sprytnie kierując dwa olbrzymie potwory wodne Maniek usuwa płytę więżącą Elę w jaskini, jednocześnie zabijając je. Scrat kończy odwilż.Epoka lodowcowa 3: Era dinozaurów.

Akcja zaczyna się gdy Maniek i Ela spodziewają się dziecka. W wyniku czego Maniek nieco przesadnie stara się być w stałej gotowości na wypadek niespodziewanego porodu. Buduje również plac zabaw dla swojej przyszłej pociechy. Tymczasem Diego, zdołowany swoją kiepską kondycją i faktem, że Maniek już się ustatkował, zaczyna rozważać odejście ze stada. Między przyjaciółmi dochodzi do konfliktu. Z kolei Sid zaczyna zazdrościć Mańkowi i Eli szczęścia posiadania rodziny i postanawia założyć własną. Przez pęknięty lód dostaje się do podziemnej jaskini, w której odnajduje trzy duże jaja. Wierząc, że zostały one porzucone, postanawia je wychować. Ten pomysł nie przypada do gustu jego przyjaciołom, lecz ostatecznie leniwiec stawia na swoim. Następnego dnia z jaj wykluwają się trzy małe Tyranozaury.

Próba wychowania ich na przykładnych obywateli świata epoki lodowej ponosi jednak klęskę, której przejawem jest pobojowisko na placu zabaw Mańka. Chwilę potem niespodziewanie pojawia się matka młodych drapieżników, która zabiera swoje dzieci z powrotem pod ziemię – razem z Sidem. Maniek, Ela, Zdzichu i Edek, niewiele myśląc, ruszają mu na ratunek. Za podziemną jaskinią natykają się na tropikalną krainę, w której dinozaury zdołały jakimś sposobem przetrwać. Cała piątka (do grupy dołączył Diego, który dostał się tu chwilę wcześniej) zostaje z miejsca otoczona przez prehistoryczne gady. Ratuje ich łasica Buck, tubylec, który nauczył się idealnie radzić sobie w tych trudnych warunkach.

Buck udziela przybyszom informacji niezbędnych do ocalenia Sida. Opowiada także o Rudym – potworze jeszcze większym od tyranozaura  przez którego stracił oko. Ruszają w drogę, krótko potem mierząc się z drapieżną rośliną, do której wpadają Maniek i Diego – ratuje ich jednak ich przewodnik. Tymczasem mama T-Rex przynosi swoje dzieci i Sida. Ma zamiar od razu go zjeść, lecz jej małe stanowczo się temu sprzeciwiają. W międzyczasie ekipa ratunkowa niezłomnie postępuje naprzód. Docierają do Rozpadliny Śmierci, przepełnionej rzekomo trującymi toksynami (w rzeczywistości jest to hel, przez który bohaterowie dostają niekontrolowanych ataków śmiechu). Z pewnymi trudnościami całej drużynie udaje się przebyć niebezpieczną pułapkę. Z kolei Sid próbuje bezskutecznie przekonać dzieci, by przeszły na wegetarianizm.

Wieczorem Buck opowiada o swoich niesamowitych przygodach, wszyscy – zwłaszcza oposy – są nimi zachwyceni. Później cała ekipa – poza Buckiem – idzie spać. Tymczasem Sid i rodzina tyranozaurów również udaje się na spoczynek – matka młodych zaczyna wykazywać wobec leniwca pewną sympatię. Maniek ma koszmar z Elą i Rudym w roli głównej. Po obudzeniu przeprasza Elę za to, że ją w to wciągnął. W opinii Bucka Maniek to „kiepski mąż i ojciec, ale znakomity przyjaciel”. Następnego dnia natykają się na ślady po uczcie tyranozaurów – na podstawie znalezionego brokuła Buck wysuwa niezbyt logiczne teorie dotyczące losów Sida.

Ela szczęśliwie rodzi córeczkę, którą nazywa Brzoskwinką (brzoskwinie to hasło skrótowe, wymyślone przez Mańka na określenie dziecko się rodzi). Wkrótce potem dołącza do nich Sid, z którym wszyscy razem udają się do wyjścia z krainy dinozaurów. Tam jednak atakuje ich Rudy. Buck odciąga jego uwagę, lecz Maniek, Sid i Diego ruszają mu na ratunek. Udaje im się związać bestię, lecz przez nieuwagę leniwca lina pęka. Sytuację ratuje mama T-Rex, która zrzuca potwora w przepaść. Następuje pożegnanie z rodziną tyranozaurów. Sid usiłuje uzyskać zgodę Mańka na niańczenie jego córki – obiecuje, że się zastanowi, lecz do Diego mówi, że nie ma szans. Buck jest zasmucony śmiercią swojego odwiecznego wroga, nie wie, co ma teraz ze sobą zrobić. Diego proponuje mu powrót z nimi na górę. Początkowo się zgadza, jednak słysząc ryk Rudy'ego, decyduje się zostać w podziemiach. Przejście do zaginionego świata zostaje zawalone. Tygrys stwierdza, że jednak zostanie w stadzie. Tymczasem Buck kontynuuje swoją walkę z Rudym i zaczyna go ujeżdżać.


Epoka lodowcowa 4: Wędrówka kontynentów .
Kolejna część filmu zaczyna się tak jak w poprzednich częściach od epizodu z Wiewiórem, który szuka dobrego miejsca aby stłuc żołądź. Gdy w końcu znajduje dobre miejsce i ciska nim o ziemię, zamiast skorupki orzecha pęka skorupa ziemska. Następuje wielkie trzęsienie, w efekcie którego kontynenty oddzielają się od siebie. Trzej bohaterowie – mamut Maniek, leniwiec Sid i tygrys szablo zębny Diego – lądują na krze, która unosi ich na szeroki ocean.W tym samym czasie na lądzie pozostaję Ela z brzoskwinką, którę były o mały włos nie uwięzione w jaskini.po pewnym czasie do nich dołączają znajomi brzoskwinki. Którzy namawiają nią do ekstremalnych przygód i porzuceniu swojego najlepszego przyjaciela.   Sid Maniek i Diego taryfując na morzu Tam łapie zwierzaki banda piratów pod dowództwem Gigantopiteka, kapitana Flaka. Maniek, Sid i Diego to nie pierwsi jeńcy morskich rozbójników. W ich sidła wcześniej trafiła też Shira, tygrysica szablo zębna. Po schwytaniu na statku wszyscy wpatrzeni w babcie Sida, Maniek w tym samym czasie uwalnia siebie i całą reszte stada.  Zgodnie z zasadą, że wrogowie naszych wrogów stają się naszymi przyjaciółmi, Shira dogaduje się z Mańkiem, Sidem i Diego. Razem spróbują przejąć okręt, aby wrócić do stada. Babcia z pomoc wieloryba pomaga przejąć statek.


Epoka lodowcowa 5 Mocne uderzenie. 
Film zaczyna się, gdy Wiewiór po raz kolejny szuka miejsca na swój żołądź. Zaznacza miejsce wbicia, ale tym razem nawet nie zaczyna wbijać swego skarbu, a zapada się pod nim lód i zwierzak wpada do lodowej jaskini. Tam próbuje wbić żołądź w podłogę, ale ta okazuje się zbyt twarda i wydaje metaliczne dźwięki. Wówczas wiewiór wbija żołądź w kupkę śniegu, a ta topnieje. Okazuje się, że wbił przysmak w chwytak statku kosmicznego, aktywując go przy okazji. Wiewiór próbując wydrzeć smakołyk powoduje wystrzelanie spodka kosmicznego poza orbitę, gdzie zderza się z jedna planetą i powoduje utworzenie układu słonecznego - planety uderzają naprzemiennie w siebie i w spodek Wiewióra, aż w końcu każda dociera na swoje miejsce. Wiewiór widząc stworzony układ słoneczny, wydziela łzę, a ta powoduje zwarcie w elektronice spodka i zwierzak wraz z żołędziem ląduje w skafandrze poza nim. Wówczas zderzenie dwóch planet wysyła w jego stronę deszcze odłamków skalnych, z których jeden przebija skafander w którym jest żołądź i ten odlatuje w przestrzeń kosmiczną. Wiewiór natomiast owija się z przewodem tlenowym dookoła spodka, który ląduje na asteroidzie. 

Tym czasem na ziemi Maniek z brzoskwinką grają w hokeja po którym okazuję się że maniek przegrał z córka. Meteoryt który zmierza do ziemi przerywa rocznice Manika i Elki. Back Który znajduję w najgłębszym miejscu na ziemi posąg postanawia go przestudiować. okazuję się że meteoryt uderza co jakiś czas w ziemie.

Trzy latające dinozaury kradną jajo, a w pościg za nimi rusza Buck łasica, który zauważa to będąc pod prysznicem. Przez cały czas trwania pościgu śpiewając "Figaro". Na końcu oddaje jajo właścicielce i ustalając termin rewanżu na pokonanych trzech zbójach, wystrzeliwuje się na lianie przez dżunglę. Ptaki poprzysięgają zabić łasicę. W tym czasie Buck leci i nagle uderza w ogromny kawał skały, który znalazł się niespodziewanie na środku dżungli. Pod nim łasica odkrywa pradawny obelisk z zapowiedzią końca świata.

Na ziemi stado wędruje za Buckiem. Brzoskwinka uświadamia Julianowi, że jest on mamutem jej życia. Sid obiecuje im przygotować wspaniałe wesele i mówi, że będzie dobrze. Maniek natomiast po raz kolejny krytykuje chłopaka córki, tym razem za dziwny sposób chodzenia i planuje z Elą, jak by tak uświadomić młodych, że nie mogą opuścić domu rodzinnego. 

Nie ma tam jednak dalszego przejścia, jest za to ogromna rzeka. Buck rozkazuje wodzie zrobić przejście.

Widzimy wiewióra, który ogromnym laserem, próbując złapać żołędzia powoduje, że księżyc zbliża się do Ziemi. Dzięki temu poziom wody gwałtownie się podnosi, a stado może przejść po suchym dnie. Niestety zaraz też Wiewiór laserem zsyła na las kosmiczne wyładowania elektryczne.

Przyjaciele przeszli rzekę i idą dalej. W lesie wyładowania elektryczne powodują postawienie się dęba sierści Mańka, Sida i Diego. Buck zauważa wzmożoną aktywność elektryczną i nakazuje wszystkim unikać drzew i tarcia. Zdzich i Edek jednak bagatelizują to i trąc nogami o futro Mańka, stykają swe palce. Wywołuje to ogromne wyładowanie elektryczne, które poraża lecące w górze trzy Dino ptaki, po raz kolejny próbujące zaatakować przyjaciół. Do tego Brzoskwinka wpada w "klatkę" z wyładowań. Prosi Juliana by niej nie ratował, a ten spełnia polecenie. Maniek i Ela próbują jednak ją wyciągnąć i sami wpadają do pułapki, po tym jak brzoskwinka zwinnym skokiem się uwalnia. Diego tworzy kontr-piorun trąc Edka i Zdzicha o siebie, po czym przebiega obok Mańka i Eli. Dzięki temu Diego ściąga całe wyładowanie na siebie a mamuty są wolne. Wszyscy opuszczają las w pośpiechu. Jedynie Buck nagle wraca krzycząc, że słyszy w środku dziecko. Cały las wybucha od natężenia wyładowań. Stado myśli, że Buck zginął, gdy wtem ląduje on przed nimi w zwęglonej kłodzie. W ręku trzyma ocaloną, mała dynię. Wszyscy kontynuują wędrówkę. Diego wącha spalone pióro. Widać, ze zaczyna coś podejrzewać.

Nocą, gdy wszyscy śpią, jeden z Dino ptaków imieniem Rodger porywa babcię. Miał za zadanie porwać Bucka, ale pomylił jaskinie. Babcia się budzi i myśli, że ogromne ptaki to anioły. Chodzi po nich, chcąc spotkać po śmierci swoją rodzinę. Gdy widzi zęby, stwierdza, ze to demony i rozprawia się z ptakami. Dopiero Gavin - ojciec gromady załatwia sprawę połykając ją. Ta jednak robi rozróbę w jego brzuchu i jest on zmuszony ja wypluć. Babcia spada w przepaść, odbija się na lianie i wraca, gdzie dostaje od ptaka w głowę. Spada ponownie, tym razem lądując na dole, gdzie widzi coś niezwykłego.

Rano wszyscy szukają babci. Brzoskwinka podejrzewa, że mogła ona dostać kamieniem w głowę, a Buck z przekomarzaniem stwierdza, ze mogły ją tez porwać dinoptaki, chcące się na nim zemścić. Diego przypomina sobie, że wcześniej w lesie wyczuł ptaki i prawda wychodzi na jaw. Stado idzie dalej, a Sid rozpacza and stratą babci. Zwierzęta znajdują Geotopię, gdzie jak się okazuje babcia Sida bardzo dobrze się bawi, obsługiwana przez zamieszkującego ją królika.


Na miejscu Sid poznaje też Lenię, piękną przedstawicielkę swego gatunku. Wszyscy udają się na spotkanie z Shangri Lamą - miejscowym guru. On nakazuje im się rozciągać, odprężyć a na końcu stwierdza, że nie ma ratunku - asteroidy nie da się zatrzymać.

W kolejnej scenie przygotowane jest wesele Juliana i Brzoskwinki. Diego i Shira opowiadają dzieciom o swojej przygodzie. Shira stwierdza, że byliby dobrymi rodzicami. Maniek uświadamia niepewnej Brzoskwince, że jest gotowa na ślub. Odprowadza ją z Elą do czekającego Juliana. Tam oboje mówią sobie "tak". Pojawia się też Lenia, która śpiewa piosenkę dla Sida. Wszyscy tańczą na weselu, a Julian przypadkiem szturcha Mańka. Ten nie jest zły i włącza się doz zabawy.

Na końcu Maniek dziękuje Sidowi za zorganizowanie wspaniałego wesela, a Sid daje mu rachunek za kwiaty. Odchodzą targując się o koszta, w końcu rachunek jest kosmiczny a kwiaty rosną w lesie i są za darmo.

Na samym końcu pojawia się też przerywnik, jak wyglądał mars kilka bilionów lat temu - jak ziemia. opowiada Neil de Buck łasica. Co się stało ? Pokazane jest jak Wiewiór uderza w planetę powodując jej całkowite zniszczenie


Moim zdaniem to jest przy tym części najwięcej śmiechu, osobiście jeśli ktoś nie oglądał tego filmu to szczerze mu polecam. Dużo jest zwrotów akcji. Co będę opowiadał, to tylko skrótowo wszystko jest opowiedziane a film jest do obejrzenia, sam jak oglądałem to miałem ubaw po pachy zwłaszcza z tym jak babcia po wszystkich cisnęła oschłością.  Zapraszam was do komentowania co sądzicie o tej ostatniej części Epoki lodowcowej? Co sądzicie o tym aby więcej pisać takich recenzji? Jeśli chcesz być na bieżąco z tym blogiem to zaobserwuj. Siemka do następnego.   

Jarek. 

82 komentarze:

 1. Najnowsza część jest świetna! Tak samo jak cała reszta Epoki Lodowcowej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. owszem zgodzę się z tobą że jest świetna kochanie. Teraz czekać na nową części.

   Usuń
 2. Kocham epokę lodowcową <3 chyba wszyscy znają i lubią te filmy ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj w klubie wielbicieli epoki lodowcowej.

   Usuń
 3. Widziałam wszystkie części, niektóre nawet kilka razy ! :) Lubię bardzo te filmy :D Są genialne ! Pozdrawiam !
  ~ http://bylasobiepanda.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj tak ja też bardzo lubię oglądać po kilka razy, z zaciekawieniem czekam na 6 o ile wejdzie. Też cię pozdrawiam.

   Usuń
 4. Oglądałam jako dziecko i teraz też oglądam. Świetna komedia do której można wracać za każdym razem i nigdy się nie nudzi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jest tak kultowa seria, że nigdy nie zniknie z tv, to jest jak prawie Kevin sam.

   Usuń
 5. Kocham tą bajkę zawsze będzie mi się kojarzyć z dzieciństwem :D
  Mój blog

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie tylko ty nią kochasz, zawszę będę powracał do niej.

   Usuń
 6. Pamiętam jak lubiłam oglądać Epokę Lodowcową. Świetne są te filmy!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A to teraz już nie oglądasz? Oj tak i to bardzo świetne filmy.

   Usuń
 7. Jak fajnie bylo poczytac i przypomniec sobie ta bajke :) jest super!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo się cieszę. Mi też miło przypomnieć o tej kultowej animacji.

   Usuń
 8. Uwaga spojlery! :D Nie przeczytałam o ostatnich 3 częściach, bo nie oglądałam jeszcze - brak czasu niestety :(. Ale w przyszły weekend nadrobię wszystko. Dzięki za przypomnienie o tej świetnej animacji! Pierwsza część jest genialna i niektóre teksty stały się niejako kultowe :).
  Pozdrawiam! Ja, Pingwinek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widzę w weekend będzie trochę oglądania, to miło że ci mogłem przypomnieć o tej animacji. Nadal z Sida mam ubaw, jak było z ogniem czy też na moście kiedy został bo przeważyło go.

   Usuń
 9. Jak fajnie bylo poczytac i przypomniec sobie ta bajke :) jest super!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się że mogłem przypomnieć tą animację.

   Usuń
 10. Odpowiedzi
  1. Cieszę się że nie tylko ja to uwielbiam

   Usuń
 11. Oglądałyśmy każdą z serii i są rewelacyjne! Kochamy ten moment gdy rodzi się ta brzoskwinka :D A Seet to nasz ulubiony bohater ^^ I ta wiewiórka czy coś, ta co łapie orzeszek - SZTOS :D Buziaki ;*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To fajnie że wy też lubicie, ja lubię moment kiedy to Sidowi pali się ogon, przy ognisku. Buziaki.

   Usuń

 12. Uwielbiam epokę lodowcową to świetna bajka nie tylko dla dzieci

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Owszem każdy może oglądać, nie dość że świetna to i śmieszna czasem.

   Usuń
 13. Nie oglądałam Epoki Lodowcowej, może to się wydać dziwne, ale jakoś tak wyszło.

  Pozdrawiam,
  http://w-pogoni-za-idealem.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To może daj szansę i obejrzyj chociaż z jedną części. Skomentowane i obserwuję.

   Usuń
 14. To teraz powiem coś za co mogę byc tu zlinczowana, ale nienawidzę animowanych filmów, bajek itd nie wiem dlaczego ale wolę realizm he he

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A kto komu zabronił tu krytyki? Nie każdy lubię to samo, ja lubię to a ty lubisz np horrory.

   Usuń
 15. Ooo.. Fajnie byłoby zrobić sobie maraton z "Epoką Lodowcową" :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja już taki zrobiłem, i poprzypominałem sobie, polecam aż się śmiać się chce z niektórych scen.

   Usuń
 16. Kocham epokę lodowcową. :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Czy ktoś nie oglądał epoki lodowcowej? ja oglądałam i to kilka razy ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Są przypadki że nie oglądali bo albo nie lubią albo niektórzy nie wiedzieli o dalszych częściach.

   Usuń
 18. Oglądałam wszystkie części - oprócz tej ostatniej, najnowszej. Bardzo lubię tę serię :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam ci obejrzeć, tam jest najwięcej śmiesznych akcji. Ja tak samo lubię tą serię.

   Usuń
 19. Bajka dzieciństwa :)

  veronicalucy.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mojego też, lubię powracać do niej.

   Usuń
 20. Bardzo lubię tę bajkę, każda z części zawsze poprawia mi nastrój! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się że mogę przypomnieć o niej, powrót do sentymentów. Prawie jak kevin sam.

   Usuń
 21. Epoka Lodowcowa, to jedna z wielu moich ulubionych bajek. Ostatniej części jeszcze nie miałam okazji zobaczyć, ale na pewno to zrobię :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Musisz koniecznie zobaczyć, jest dużo śmiechu i też pouczająca, pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
 22. Kurcze nie widziałam tej najnowszej części:) muszę zobaczyć może jeszcze dzisiaj :)
  Epoka Lodowcowa - jeden z ulubionych "filmów" :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Koniecznie zobacz, polecam serdecznie, mój też ulubiony film. Pozdrawiam.

   Usuń
 23. Jestem dużym dzieckiem i uwielbiam epokę lodowcową! Jedna z najlepszych animowanych bajek. :) Podziwiam Cię za napisanie tak solidnych recenzji wszystkich części :-)
  www.dystyngowanapanna.wordpress.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trochę co sam pamiętam trochę po stronach patrzyłem co opowiadają o każdej z części, ale to co ja wypisałem to skrócona wersji. Dziękuję że ktoś moją pracę docenia.

   Usuń
 24. Uwielniam te bajki i szczerze mówiąc moge je oglądać co chwilę ;)

  www.tworzacnaszswiat.pl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Te animację są zawsze na czasie. Zawsze humor ci Sid poprawi. Pozdrawiam.

   Usuń
 25. uwielbiam. oglądałam i mam wszystkie części, ale ta ostatnia...taka średnia. dla mnie już przesada.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ostatnia właśnie jest zajebista jak babcia jeździ po wszystkich, ale może się mylę.

   Usuń
 26. Jeśli mam być szczera, oglądałam tylko trzy pierwsze, z czego dwie pierwsze kocham. Jakoś nie mogę zabrać się za kolejne części, ale to zdecydowanie jeden z najlepszych animowanych filmów. ;)

  Pozdrawiam serdecznie. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam zebrać się w sobie i obejrzeć wszystkie do końca. Ani się obejrzymy a będzie następna części.

   Ja też cię pozdrawiam serdecznie :)

   Usuń
 27. Bardzo lubię tą serię. Chyba muszę sobie odświeżyć wszystkie części :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co jakiś czas można oglądać nigdy się ona nie znudzi mam namyśli wszystkie części.

   Usuń
 28. Uwielbiam epokę lodowcową. Obejrzałam wszystkie części. Babcia jest moją faworytką jeśli chodzi o bohaterów filmu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Babcia jest najlepsza, może tylko z tych bohaterów rywalizować z Sydneyem, ja również lubię powracać do tej bajki.

   Usuń
 29. Wraz z moim siostrzeńcem możemy oglądać nieskończenie, a za każdym razem rewelka.
  Dobrze napisane po za tym

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobrze zrobiona produkcja, przez to każdy chce powrócić do niej z sentymentu.

   Usuń
 30. Jejku, jako dziecko uwielbiałam tą bajkę i dalej uwielbiam ♥

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie tak samo od początku zaciekawiła.

   Usuń
 31. Uwielbiam tą bajkę, uwielbiałam ją oglądać jak byłam małą dziewczynką a teraz gdy leci w TV z chęcią oglądam jeszcze raz :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jest tak dobre jak sam kevin, ja czasem jak w trafię na tv to obejrzę, tak to na necie oglądam.

   Usuń
 32. Najlepsza bajka! Ale muszę przyznać że jeszcze nie widziałam najnowszej części ale na pewno to nadrobie :) Super robote wykonałeś z tym postem :)

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moja również. to jeśli masz zaległości to przy weekendzie sobie włącz kolejną części bo jest po prostu bombowa.

   Usuń
 33. Bajka przy, której można pośmiać! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Każdy ponurak przy niej wymięka założę się.

   Usuń
 34. Przyznam, że nie słyszałam o tej bajce, ale opis brzmi zachęcająco, więc gdybym miał dzieci, pewnie bym to z nimi obejrzała :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie musisz czekać na dzieci. możesz w ciągu niecałych 2 godzin po śmiać z najnowszej części. To nie wstyd obejrzeć czasem bajkę która jest filmem a nie serialem. Polecam ci obejrzeć.

   Usuń
 35. Lubię "Epokę Lodowcową", w szczególności pierwszą część :-)

  Pozdrawiam serdecznie,
  Karolina

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pierwsza jest taką wielką dawką śmiechu i zabawy. Ale kolejne nie są aż tak złe. Ostatnia też jest fajna.

   Pozdrawiam również.

   Usuń
 36. uwielbiam ten film, wszystkie części :)

  http://weera-blog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszy mnie to. Ja tak samo mam jak i ty.

   Usuń
 37. Jak dla mnie pierwsza część najlepsza, druga jest jeszcze okey, aczkolwiek to nie to samo. Co do reszty trzech według mnie dużo mniej śmieszniejsze, mimo, że pomysły ciekawe. Tak więc nie wiem czy bajka nie ciągnięta dla kasy.
  KLAUDIALISIECKA BLOG - KLIK

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Starają się trzymać poziomu, twórcy mają kilka dobrych lat na opracowanie jakiejś bomby i miejmy nadzieje że ten czas nie pójdzie na marne i postarają się. Jak dla mnie to może być wszystkie części bo jest dużo akcji.

   Usuń
 38. ostatniej jeszcze niestety nie widziałam :D

  grlfashion.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 39. Bardzo lubię tę bajkę :) Własnie oglądamy ją całą rodzinką w telewizji :)
  Pozdrawiam http://welcomein-mylife.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To Zajebiście. Miłego oglądania życzę wam.

   Usuń