Damski bokser? Ogarnij się.

W wielu przypadkach nadużywanie alkoholu i skłonność do przemocy mogą mieć wspólną przyczynę. Taką przyczyną mogą być cechy tempera mentalne, jak poszukiwanie doznań,w przypadku młodzieży to mogą być brak kontroli ze strony rodziców, wywieranie presji przez rówieśników. pomyślicie a co może wpłynąć na osobę dorosłe? Często duży natłok obowiązków, nowa sytuacja w której nie wiedzą jak się zachować. Brak kontroli ze strony osób z otoczenia, łatwości dostępu do alkoholu. Najważniejsze chyba to jest przykład jaki dają rodzice i sytuacja w domu rodzinnym. Gdy po alkoholu nawinie się pod rękę takiej osobie co kolwiek to wobec każdego potrafi być agresywna.

Czyli na chłopski rozum mówiąc to wszystko sprowadza się do osób które agresję ujawnia się po kieliszku, niektórzy mają jazdy już po kilku drinkach ( w tedy na ten stan rzeczy ma wpływ jeden gen który po zmutowaniu się wywołuję agresję nawet przy małej ilości alkoholu). Badanie tego genu zaczęto w Finlandii (gdzie indziej nie prowadzono na ten temat badań), gdzie nosicielami uszkodzonego genu jest ponad 2 proc. społeczeństwa, czyli około 100 tys. osób. Według naukowców uszkodzony gen HTR2B przez alkohol sprawia, że jego nosiciele są bardziej impulsywni.


Co mają powiedzieć ci którzy mają atak agresji i niewiedzą czy mają taki gen czy nie mają? Dla normalnie zachowującego się człowiek ilości alkoholu w organizmie nie powinno robić różnicy ponieważ niezależnie od ilości agresji powinna być niska. Jeśli masz problemy z kontrolą agresji pamiętaj pici z umiarem. Mam namyśli agresję fizyczną jak i też słowną, obrażanie i wyjątkową sposobności do przeklinania. takim osobom alkohol nie powinno się sprzedawać.


Osobiście moim skromnym zdaniu, nie zależnie od wypitego alkoholu nigdy nie powinien bić nikogo i stosować przemoc słowną. jeśli ktoś biję po spożyciu alkoholu nie powinien nigdy pić. 
Ale to wszystko jest pikuś w porównaniu do damskich bokserów, ci którzy stosują przemoc wobec jakiej kolwiek kobiety i nie ma reguły wiek. Siła okazywana w ten sposób jedynie potwierdza bezsilności i słabości psychiczną.Z raportu Agencji Praw Podstawowych UE wynika, że Polska jest krajem o najniższym stopniu przemocy wobec kobiet w Unii Europejskiej. Mimo to skala zjawiska jest ogromna. W Polsce 800 tys. kobiet rocznie doznaje przemocy. Sprawcami 96 proc. tego typu przestępstw są mężczyźni, często będący pod wpływem alkoholu.

Ten problem nie omija także mężczyzn. Z badań CBOS wynika, że co dziesiąty polski mężczyzna doświadczył w domu przemocy fizycznej, a co piąty przyznaje, że był nękany psychicznie przez swoją partnerkę. 

Mężczyzna, który ma pewną kulturę osobistą nie uderzy kobiety i często ma problem, żeby obronić się przed takimi atakami. Może tylko unikać uderzenia ze strony kobiety, próbować ją powstrzymać – mówi aktor, Przemysław Cypryański. Podoba mi się ta inicjatywa bo o przemocy trzeba mówić. Niektóre osoby w ogóle nie są świadome, że istnieje taki problem. O tym się tylko czasami wspomina, ale powinno się mówić znacznie więcej  - dodaje


Peter R. Giancola, profesor psychologii Uniwersytetu Kentucky, przeprowadził badanie, mające sprawdzić czy i jak duży wpływ ma spożywanie alkoholu na poziom agresji. Wyniki nie były zaskoczeniem, ale potwierdziły to, co z codziennej obserwacji było wiadome od dawna – po alkoholu ludzie stają się o wiele bardziej agresywni. Dotyczy to obu płci, jednak poziom agresji u mężczyzn jest o wiele wyższy niż u kobiet.

Nadużywanie alkoholu i stosowanie przemocy wobec bliskich niestety często idą ze sobą w parze. Osoby, które doświadczają w rodzinie przemocy, mogą liczyć na wsparcie Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy „Niebieska Linia”. Oferują wsparcie w różnej formie.

Poradnia telefoniczna Niebieskiej Linii jest czynna w dni powszednie w godzinach 12-18, a w soboty i niedziele 10-16. Dyżury pełnią specjaliści – psycholodzy i prawnicy, którzy nie tylko poinstruują, w jaki sposób reagować w konkretnej sytuacji, ale także jakie dalsze kroki w związku z trudną sytuacją domową można przedsięwziąć. Telefon Niebieskiej Linii: 22 668-70-00.

Agresji po alkoholu nie można bagatelizować nawet, gdy zdarza się sporadycznie. Nie powinno się usprawiedliwiać ataków złości po alkoholu – jeśli to robisz, być może dopadł się syndrom sztokholmski.

  1 Ośrodków Pomocy Społecznej (GOPS lub MOPS), które m.in. pomagają wyjść z trudnej sytuacji, udzielają poradnictwa psychologicznego, prowadzą tzw. Niebieską kartę czy też udzielają pomocy w załatwianiu spraw urzędowych.

  2 Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, które może wezwać partnera na rozmowę ostrzegawczą i wnioskować o zastosowanie wobec osoby uzależnionej od alkoholu poddania się leczeniu.

  3 Służby Zdrowia, ponieważ obowiązkiem lekarza jest nie tylko udzielenie pomocy, ale także bezpłatne wystawienie na prośbę pacjenta zaświadczenia o doznanych obrażeniach i podjętym leczeniu. Obdukcja jest już płatna (koszt to około 100 złotych) i wykonują ją jedynie lekarze sądowi, których aktualne listy znajdziesz na stronie każdego sądu okręgowego.

  4 Ośrodka Interwencji Kryzysowej – który oferuje specjalistyczne indywidualne konsultacje, całodobowe schronienie (OIK powinien być czynne całą dobę).

Ostatnie słowa na koniec ode mnie to. Mężczyzna który biję to dla mnie jest nikim. Jeśli ma ktoś problem z pohamowaniem negatywnych emocji to może wypada przestać pić?
Czy to dziewczyna czy też żona to czy można bić? jasne że nie, może jak masz za dużo energii to idź na trening sztuk walki i zmierz się z przeciwnikiem równego sobie?  
Zachęcam was serdecznie do wypowiadania się na ten temat. Jeśli chcesz być na bieżąco z moim blogiem to po prostu zaobserwuj to będziesz pierwszy wiedzieć co tu się dzieje, a tak na koniec to siemka i miłego czytania.

Jarek . 

59 komentarzy:

 1. Bardzo mądry temat i dobrze, że go poruszyłeś! Takie coś jest jak najbardziej potrzebne!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety tacy niektórzy gburzy są,osoba z bliskiego otoczenia mojej dziewczyny mi podsuną swoją wypowiedzią na temat traktowania kobiet, i tak się w sumie zaczęło
   .

   Usuń
 2. świetny wpis,dobrze że uświadamiasz innych :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję staram się jak tylko umiem

   Usuń
 3. Taki temat poruszony przez faceta, no proszę można. Miło wiedzieć, że jest coraz więcej porządnych facetów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. w sumie masz racje, po prostu wychowanie, trzęsie mnie od środka jak usłyszę że można bić kobietę jaką kolwiek. Wychodzi na to że ratuję honor wymarłej części mężczyzn którzy zostali wychowani na ludzi.

   Usuń
 4. Wpis świetny. Dobrze, że poruszyłeś ten temat.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo, niestety coraz więcej takich jest przypadków przemocy.

   Usuń
 5. Wpis bardzo mi się podoba. Tematyka która powinno się poruszać czesti
  Moim zdaniem ludzie przejawiający agresję po alkoholu powinni z niego całkowicie zrezygnować.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się że nie jestem sam z tym problemem.

   Usuń
 6. Mądrze napisane! Warto poruszać takie tematy, żeby uświadomić innych. Zostawiam obserwacje i pozdrawiam :)

  https://d0ncia.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękuję, miejmy nadzieje że komusi to pomoże przełamać strach i uwolni się od oprawcy.

   Usuń
 7. Odpowiedzi
  1. Dziękuję, postaram się odwiedzić.

   Usuń
 8. Bardzo pouczający wpis dla wielu młodych jak i starszych ludzi. Z pewnością być może wielu oprzytomni myślenie. Oby tak dalej ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pouczający oby te rady każdy kto stosuje przemoc zastosował się do nich. Nie dziękuje by nie zapeszyć.

   Usuń
 9. Bardzo dobry post. Rzadko się o tym pisze i mówi. Dobrze, że poruszyłaś ten temat. Dowiedziałam się kilku nowych rzeczy. :) Mam nadzieję, że wiele osób z niego skorzysta. Pozdrawiam !
  Zapraszam na nowego bloga siostrzeńca mojego chłopaka :) http://bartollandia.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. obyś miała rację z tym stosowaniem się, a do tego bloga zajrzę i jak mi się spodoba to skomentuje.

   Usuń
 10. W Polsce procent przemocy jest wyższy tylko wiele osób się to tego nie przyznaje, wszystko zostaje w czterech ścianach. Ja jestem przeciwniczką jakiejkolwiek przemocy. Fajnie że ktoś porusza ten temat.
  http://take-a-pencil-and-draw-world-of-race.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się że nie tylko ja tak uważam, społeczeństwo trzeba jakoś uświadamiać.

   Usuń
 11. Bardzo ciekawy wpis, taki widzę po raz pierwszy.
  Pozdrawiam i zapraszam do siebie :)

  http://wiktoria7olczak.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 12. Dobrze dobrany temat, dobrze , że cała wina nie zostaje zrzucona na alkohol. Ludzie powinni zwracać więcej uwagi na swoje zachowanie i starać się sobie samemu pomóc. To,że obecnie procent pobić w Polsce jest niższy niż w innych krajach nie oznacza, że nie można zrobić nic aby nie był jeszcze mniejszy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na temat innych form przemocy tez napiszę, w tym poście chciałem napisać że alkohol dla niektórych nie powinien być sprzedawany.

   Usuń
 13. Agresja czy fizyczna, czy psychiczna, czy po alkoholu, czy bez, jest poważnym problemem i nigdy nie wolno jej bagatelizować.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O tuż to, ja takie samo mam zdanie, jeszcze parę postów poświecę na ten temat.

   Usuń
 14. Ciekawy post, w pełni zgadzam się z Twoim zdaniem. Ja na szczęście po alkoholu "kocham cały świat", mnóstwo moich znajomych ma tak samo, więc jest miło :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja czy tez Ty nie mamy z tym problem, ale miałem już przyjemności poznać paru takich gburów którzy stosują i po i przed wypiciem alkoholu przemoc.

   Usuń
 15. Dla mnie są to ludzie niekiedy zagubieni, uparci, nie chcący zmiany. Jest to ciążki temat. Ale zgadzam się z Tobą - nie wolno bić kobiet.. Facet nie jest od tego aby "karać" za coś uderzeniem

  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Owszem wszystko rozumiem, ale fakt braku zaradności to dalej odrzucają pomoc dawaną przez bliskich, przyjmują kiedy jest już sytuacja pod bramkowa.
   Pozdrawiam cię również :)

   Usuń
 16. Mądrze napisane :) Uważam, że niektórym alkohol nie powinien być sprzedawany

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O tuż to, jeśli ktoś ma problem z utrzymaniem nerwów to lepiej nie pić, też mają niektórzy napad agresji na trzeźwo

   Usuń
 17. Super, że ktoś wypowiedział się na ten temat i to na dodatek tak mądrze.

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za miły komentarz, starałem się, ciesze że ktoś to docenia.

   Usuń
 18. O jejku jak mądrze napisane! Na prawdę ten temat jest bardzo ważny, a mało osób go porusza :/ Zazwyczaj to mężczyźni biją kobiety i naszym zdaniem jest to coś okrutnego! Buziaki ;*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No cóż taki już jest świat urządzony, nie tylko my bijemy ale i kobiety z charakterem się zdarzają.

   Usuń
 19. Agresja po alkoholu jest mega słaba, wd mnie jak facet uderzy kobiete to już nie można nazwać go facetem.
  Dobrze, że poruszasz takie tematy
  pozdrawiam:)!
  www.aleksandraczaja.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Świętą rację masz, jaki facet bije kobiety, chyba tylko taki który na nim samym wyżywają się w pracy czy też w domu rodzeństwo w dzieciństwie.

   Usuń
 20. Bardzo mądry wpis. Przemoc jest zjawiskiem dynamicznie się rozprzestrzeniajacym, a taki post może uświadomić wiele rzeczy.

  OdpowiedzUsuń
 21. Oby uświadomił tym co stosują ta przemoc. Dziękuję za miły komentarz, coraz więcej to się spotyka przemoc.

  OdpowiedzUsuń
 22. Zauważyłem, że często mówi się o mężczyznach, którzy nadużywają alkoholu a ich żony, partnerki, rodziny są poszkodowane. Niestety miałem okazję przekonać się że często bywa również na odwrót i kobiety też mają problem z alkoholem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten problem mają mężczyźni w większości ale jest kilu procentowy kobiet, które ambicje rządzą i chęci dominacji.

   Usuń
 23. nikt nie powinien cierpieć przez to że drugiej osobie uruchamia się po alkoholu "wylewanie" agresji

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Coś może zrobią z tym władze. Wstyd mi za nich .

   Usuń
 24. Wprost uwielbiam czytać blogi facetów!
  Zasze mnie fascynuje to jak Wy myślicie, choć w tym przypadku muszę zgodzić się z Tobą w 100 % :)
  Wręcz nie wiem co dodać od siebie, po przeczytaniu tego postu, bo ująłeś to bardzo dobrze w kilku słowach.
  Ja akurat unikam alkoholu, nie ze względu na agresję, a dlatego, że nie przepadam.
  Ale sądząc po tym co się dzieje np. w Warsaw Shore, to powinno się zamykać alkohol na kłódki :D bo agresja jest nie do pomyślenia.
  Należy się pilnować i myśleć o tym co się robi!
  Pozdrawiam Cię serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To słodkie co piszesz, cieszę się że chcesz poznawać punkt widzenia chłopaków. Ja się nie wystrzegam alkoholu bo wiem że nawet jak ze mną jest najgorzej to nie umiem nikogo uderzyć, nie rozumiem ludzi którzy po mimo wiedzy że są agresywni to dalej piją i krzywdzą do okoła wszystkich.

   Usuń
 25. Wow ! Fajnie, że poruszasz taki temat Brawo :)

  Obserwuję !
  www.modawedwie.pl
  Miło mi będzie jak polubisz nasz fanpage : https://web.facebook.com/modawedwie/?fref=ts

  Miłego dnia :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A nie dziękuję. Wejdę na stronki obie, zupełnie masz podobne nazwisko do mojej kuzynki, lol tobie też miłego dnia.

   Usuń
 26. Dobrze ze nie jest cicho na ten temat ,świetna inicjatywa z twojej strony ,pozdrawiam 😜

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, starałem się same potrzebne informację zamieścić i swoje skromne zdanie zawrzeć. Ja również pozdrawiam.

   Usuń
 27. Świetny wpis, zgadzam się z opiniami;-) powodzenia życzę i będę odwiedzać;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oby nie zapeszyć nie będę tak pewnie się czuł z tak ciepłymi komentarzami i spoczywał na laurach, zapraszam częściej.

   Usuń
 28. Bardzoooo fajny wpis :") zgadzam się w 100% ;D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo się ciesze że doceniana jest moja praca.

   Usuń
 29. Fajnie że poruszasz takie trudne tematy, bo może to obudzi świadomość w niektórych ludziach:) Jeśli ktoś nie potrafi nad sobą panować, powinien się starać i ograniczyć.
  http://uglyographyy.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niektórzy tak mają że na trzeźwo są normalnymi ludźmi a po alkoholu jak by demon w trafia w nich. Może jak będą surowsze kary to przestaną tak robić.

   Usuń
 30. Dobrze, że taki temat poruszyłeś. Ciekawie napisane.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzeba takie tematy poruszać, by kobiety były bardziej doceniane.

   Usuń
 31. "Mężczyzna, który ma pewną kulturę osobistą nie uderzy kobiety i często ma problem, żeby obronić się przed takimi atakami - z tym się nie zgodzę :/ w moim otoczeniu najczęściej biją Ci szanowani, wykształceni, na wysokich stanowiskach -powszechnie poważani... Ci tacy co tak tymi komunałami o kulturze rzucają

  OdpowiedzUsuń