Samochód - gdzie naprawić?

Cześć wszystkim. Na wstępie przepraszam za mój brak aktywności. Brak weny twórczej i próba napisania czegokolwiek = beznadziejny temat. Dziś jednak postanawiam napisać post na temat wyboru miejsca, gdzie można naprawić samochód. Serwis, sieciówki działające pod wspólnym szyldem i autoryzowane stacje obsługi działające przy salonach, niezależni mechanicy. Tak, właśnie tym się dziś zajmę.Zacznijmy wszystko od początku. W tym wpisie postaram się pokazać wszystkie wady jak i zalety. Autoryzowana stacja obsługi, które zwykle naprawiają jedną, konkretną markę i przez to nikt z innej marki nie ma co tam szukać. Mam tu na myśli np.: serwis Opla, który naprawia samochody tylko marki Opel. Wymiana, naprawa lub czytanie błędów w samochodzie często jest liczone cenami, które odstraszają lecz płacisz tu za oryginalne części oraz płyny, które są przeznaczone do konkretnego modelu. 


Teraz napiszmy kilka zalet: specjalizacja w danej marce ułatwia śledzenie nowinek i wdrążenie do sposobu naprawy, kursy i szkolenia, zakres jakości wysokiej obsługi sprzętu, diagnozowania w konkretnej marce. W niektórych spotyka się systemy, w których można znaleźć typowe usterki i podniesienia poziomu usług tym samym skracając czas naprawy.


Sieć serwisowa jest to tańszy sposób naprawy, który za tą samą robotę dużo taniej bierze i części, które stosuje są kupowane z tańszych źródeł przez co zachęca każdego klienta do odwiedzania. Można zgłosić się z usterką, a samochód nie traci na gwarancji. Wady jakie posiadają to: nie mają możliwości obserwacji nowinek technicznych na rynku, ale za to praktycznie większość samochodów może naprawić.


Niezależni mechanicy jest to chyba największa grupa specjalistów na rynku. Do tej grupy zazwyczaj zgłaszają się samochody już po gwarancji. Zwykle najniższa cena przyciąga każdego. 


Jak należy wybierać do którego zgłosić się? Zazwyczaj reklamę dają im dani klienci, a często osoby z Naszego kręgu znajomych są to. Jakie minusy? Większość warsztatów nie ma specjalistycznego sprzętu do tych najnowszych aut, brak podstawowego sprzętu do diagnostyki lub też sprzętu do pomiaru poszczególnych części i czujników.

14 komentarzy:

 1. Bardzo fajny i przydatny post. Z pewnością w dalekiej przyszłości skorzystam. Super dobrane zdjęcia :) krótko, zwięźle i na temat. Gratulacje kochanie :)

  Buziaki,
  black-bird-says.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajny post, za kilka lat na pewno skorzystam :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajny post.Mój samochód naprawia chłopak;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No i super! Przynajmniej nie musisz zbędnie płacić ;)

   Usuń
 4. Ciekawy post, mino że nie moja tematyka ale jestem mile zaskoczona :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawy i przydatny post! :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Przydatny post:)
  Mój samochód naprawia chłopak;)

  OdpowiedzUsuń