Poradnik na wakacje.

Cześć wszystkim. Na samym wstępie dziękuje za te ciepłe komentarze i wyrozumiałość, że to dopiero moje pierwsze kroki. W ten wakacyjny okres roku, gdzie każdy znajduje czas na wyjazd chociaż by nad morze czy góry, ale czy wszyscy mają na tyle odwagi i zapału by gdziekolwiek pojechać? Czy mają odwagę pokonać strach i przerażenie przed podrożą? W tym blogu zamieszczę kilka porad jak te wszystkie na pozór proste sprawy są trudne i jak pokonać je.Po pierwsze pamiętaj, że nie musisz jechać do najdroższych miejsc w Polsce czy na świecie, możesz zacząć od tych na swój budżet i pamiętajmy by wybrać dla siebie i swoich wpół wczasowiczów odpowiedni tak by nie była nikt urażony (chyba, że jedziesz sam to wedle swoich upodobań)


Po drugie pamiętajmy by dokładnie zaplanować trasę podróży do wybranego celu podróży, mam tu na myśli jak samochodem jedziemy to mapy lub GPS trasę gdzie jest najkrótsza i najszybsza trasa z możliwie dobrą drogą lub jeżeli wybieramy zbiorowy środek lokomocji musimy pamiętać o tym aby rozejrzeć się za rozkładem jazdy na wybrany kierunek i możliwie wcześniej zakup biletu (mam na myśli PKP im wcześniej przed odjazdem tym taniej) lub samolotu jak wybieramy, warto pamiętać aby wiedzieć gdzie zaglądać najlepiej http://www.lot.com/pl/pl/rozklad-lotow jak ktoś wybiera się samolotem lub pociągiem to 
http://www.intercity.pl/pl/ to są możliwie najtańsze firmy przewozowe daleko bieżne lub busem 
http://www.polskibus.com/pl/index.htmPo trzecie warto pamiętać by nocleg wybierać za pośrednictwem znajomych (jaki hotel czy pensjonat chętnie polecają) lub poszukać na własną rękę ale pamiętajmy by nas było stać na te parę dni i nie wybierajmy takich które odstraszają wyglądem, warto tu rozejrzeć się za stronami w których można wyszukać wymarzony hotel czy nocleg, ale naszczepcie są strony gdzie można dopasować hotel do naszej kieszeni. http://www.trivago.pl/ tu możemy wszystko znaleźć  by móc odpocząć po ciężkiej podroży.Ale te wszystkie punkty nie są do zbrojenia, jeśli Nami strach zaczyna władać i w głębi duszy mówi stój daj sobie spokój  to może należy na samym początku z kimś pojechać przez to Nasze lęki stają się tylko wspomnieniami i po przeżyciu tych chwil wypadu będziemy chcieli jeszcze więcej.


Dzięki jeśli jeszcze tu jesteście i nie zatrzymując Was zachęcam do komentarzy i podzielenia się jak Wy strach pokonaliście i gdzie spędzaliście wakacje te. Cześć, do napisania.

Jarek.

6 komentarzy:

 1. Bardzo dobry "poradnik planowania wyjazdu" a te zdjęcia rewlelacyjnie mnie motywują.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ładny poradnik dotyczący wakacji. Bardzo ładne zdjęcia, motywują mnie do wybrania się w podróż (zwłaszcza te kasy hehe).

  Pozdrawiam,
  Kinga z thefashionandmyself.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzięki bardzo, ciebie również pozdrawiam i mam nadzieje, że komuś to się przyda do przełamania lodu

  OdpowiedzUsuń