Pokemon GO: za i przeciw.

Witajcie serdecznie w ten słoneczny dzionek, przepraszam za ostatni brak oznak życia, ale komputer został oddany do naprawy. Dziś postanowiłem wybrać jak dla mnie aktualny problem jakim jest gra, normalniej mówią aplikacja na telefon o nazwie POKEMON GO.Wiem, że pewnie mnie zaczniecie oskarżać, że mówię same negatywy na jej temat, ale tego nie zrobię. Owszem to trzeba pochwalić, że gra wyciąga z domu i zachęca do ruchu na świeżym powietrzu.


Ale proszę Was ta cała sława pokemonów jest krótka jeśli nie obejrzycie choć jednego odcinka - tak wiem, ale Ci którzy oglądali w TV to o tym kultowym serialu  nigdy nie zapomną i będą zawsze o nim pamiętać. Aby zrozumieć tę grę warto by było pooglądać i ocenić kto jest kim...itd, kto był ten dobry, a kto zły.


Jak nazywał się pierwszy pokemon Asha? Albo chociaż by ilu miał wrogów ten, który ciągle spotykał na swojej drodze, albo jak nazywał się pokemon który umiał rozmawiać? Ale zacznijmy wszystko od początku.  Nazwa pokemon: serii gier konsolowych firmy Nintendo, tworzonych od 1996 przez Satoshiego Tajiri. Początkowo wydana na przenośną konsolę Game Boy, seria stała się drugą najbardziej dochodową i udaną grą firmy Nintendo. Nazwa Pokemon jest latynizacją japońskiej nazwy „Kieszonkowe potwory”Poketto Monsutā z japońskiego, a z  angielskiego (Pocket Monsters).

Produkowana w Japonii seria anime tworzona jest od 1997 roku. Od tego czasu powstało ponad 800 odcinków podzielonych na sezony. Tworzone są również filmy pełnometrażowe oraz odcinki specjalne.
Głównym bohaterem serialu jest Ash Ketchum, który wyrusza w podróż, aby zdobyć tytuł Mistrza Pokemon. W trakcie podróży spotka nowych przyjaciół (Misty, Brock, Tracey, May, Max, Dawn, Iris, Cilan, Clemont, Bonnie, Serena). 

  
Przysporzy sobie wrogów (Zespół R, Zespół G, Zespół Magma, Zespół Aqua i Zespół Plasma), stoczy wiele pojedynków z lokalnymi mistrzami Pokemonów, aby zdobyć odznaki, które pozwolą dostać mu się do finałów i ważniejszych turniejów.


Pierwszym Pokemonem Asha jest Pikachu którego dostaje od profesora Oaka.


Od profesora dostał także Pokedex (urządzenie, w którym skatalogowana jest cała zebrana przez profesora Oaka wiedza o Pokémonach). Pokemony, łapane przez trenerów, są najczęściej przechowywane w Pokéballach. 


Też nie można zapomnieć o pokemonie którego nie mógł niczego się nauczyć i ciągle zionął ogniem, a mowa tutaj o Charizardz'ie. 


To co tu jest napisane nie bierzcie tego do siebie, nie chce nikogo obrazić. To tylko moje skromne zdanie, miłego czytania.

4 komentarze:

 1. Bardzo fajny wpis przypominający świetny serial, jak i zabawy w dzieciństwie tworzone przez Nas samych lub przez twórców Pokemon'ów :) bardzo dobrze wspominam ten okres. Zbierałam żetony - to było coś, do dzisiaj je gdzieś mam na strychu, schowane głęboko! To, że dzieciaki czy nawet dorosłe osoby wyszły na dwór to bardzo dobrze - jeden jest minus - nie uważają i jest większy natłok wypadków. Są tak zaczarowani tą grą, że nie myślą logicznie. Postępują często chamsko wobec siebie, a to nie na tym polega ponoć "zabawa". Zabawa właśnie polega na dobrej zabawie. Tak czy siak świetny post i mam nadzieję, że zobaczę tu więcej podobnych!

  Pozdrawiam,
  Kinga z thefashionandmyself.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tech celnych spostrzeżeni niestety zapomniałem dołączyć ale w przyszłych postach postaram się dokładniej pisać informacje, też warto powiedzieć że zabójcy podsyłają w miejsce pokemona zwłoki i można nabawić się urazów w psychice. pozdrawiam i też postaram się wpaść na twój blog, miłego wieczoru :)

   Usuń
 2. a gdzie podpisy ,ska jest zdjęcie?

  Nie lubię tej gry i na pewno w nią nie będę grała. Nie szanuje osób, które grają w tą gre, ponieważ to tylko strata czasu, są inne lepsze żeczy , które można robić.

  https://skucinskaemi.wordpress.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdjęcia są z Google grafika, ciesze się że nie tylko ja mam takie zdanie na ten temat. Prawdopodobnie ta sława gry jest chwilowa, pozdrawiam miłego dnia :)

   Usuń